Podjetništvo v svetu igrač

Kako v podjetništvo, kjer so ciljna skupina otroci?

Ne glede na vse vaše pretekle izkušnje, veščine in zanimanje je bistveno, da kot nekdo, ki se podaja v svet podjetništva, razumete otroško industrijo! Strank nikoli ne zmanjka, saj število otrok narašča, starši pa so za svoje potomce pripravljeni porabiti več denarja kot kadarkoli prej.

Lahko bi rekli, da kupna moč otrok strmo narašča.

V šestdesetih letih prejšnjega stoletja otroci niso imeli velikih zahtev in na starše niso vplivali tako močno kot danes. Zaradi sprememb v socialni in družinski vlogi otrok, je v zadnjem desetletju strmo narasel vpliv sovrstnikov in oglaševanja na otroke, ki starše spodbudijo k kupovanju igrač in direktni potrošnji za njihove potrebe v gospodinjstvu.

Podjetniške ideje

Predstavljamo vam nekaj podjetniških idej, kjer so ciljna skupina otroci, vendar ne pozabite! Za uspešen razvoj poslovne ideje je nujno, da se prepričate ali si otroci želijo vaše ponudbe oziroma storitve.

  • Načrtovanje otroških zabav
  • Otroška darila in kopalni produkti. V ZDA starši letno zapravijo preko 80 milijonov dolarjev samo za nakup otroških mil. Lahko pa se osredotočite na otroška darila, ki se kupujejo ob rojstvu otroka. V Sloveniji se letno rodi okoli 23 tisoč otrok in ta številka je lahko obetajoč potencial.
  • Igrače in igre z izobraževalno vsebino. Igra Cranium, ki ima izobraževalno vsebino, je bila v osmih letih prodana v več kot 8 milijonih izvodov, prevedena v 10 jezikov in v prodaji v 30 državah. Tržni analitiki so prepričani, da se obeta še večje povpraševanje po igrah z didaktično vsebino, saj starši kupujejo stvari, ki obogatijo otroške aktivnosti.
  • Otroške obleke večjih velikosti. Žal se trend prekomerne teže pojavlja tudi v Sloveniji in podjetništvo se razvija tudi na tem področju.
  • Otroški kuharski tečaji. V strahu pred nezdravim načinom življenja imamo podjetniške veje tudi v zdravi prehrani in odnosu do hrane in njene priprave.
  • Računalniške igre. Podjetništvo že vrsto let blesti tudi v industriji računalniških iger.

Vir: Zavod mladi podjetnik

Leave a Reply